טיפול

טיפול הוא מקום לבניית קשר כמפתח לשינוי באווירה מקבלת ומכילה. ההגעה לטיפול היא הזדמנות להכיר בקושי ובצורך להיעזר באחר, וזוהי דרך המאפשרת להבין מה עומד בבסיס ההתנהגות של הילד והמבוגר ולקבל ליווי וייעוץ על מנת להוביל לתהליך של שינוי והטבה באיכות החיים.

הטיפול מאפשר להכיר את היכולות והקשיים ולהגדיל את מרחב הבחירה והפעולה. אני מבקש לתרום ליכולת הילד והמבוגר לחיות חיים מספקים לצד התמודדות עם מצבי קושי יומיומיים, אקוטיים וכרוניים כמחלה, אובדן ומשבר. 

 

טיפול בילדים נעשה מתוך עמדה פסיכו-דינמית התפתחותית (DIR) ובאופן פרטני, דיאדי (הורה - ילד) וקבוצתי. הטיפול בילדים נעשה באמצעות משחק כדי ליצור מרחב משותף בו מתאפשרת התמודדות עם החוויות של הילד. אני פועל מתוך עמדה שיקומית וחינוכית, המתייחסת למעטפת הנדרשת לתמוך בתפקוד הילד בהינתן מוקדי קושי שונים. העבודה נעשית תוך חשיבה ושיתופי פעולה רב מקצועיים רפואיים, פרה-רפואיים (ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה) ומערכתיים (מסגרת חינוכית). ​

טיפול במבוגרים נעשה בעזרת
כלים דינמיים, קוגניטיביים - התנהגותיים והיפנוזה וזאת על מנת לסייע בהתמודדות עם מצבי קושי, חולי וכאב פיזי ונפשי. בטיפול אני מבקש להתייחס ליחסי הגומלין שבין הגוף לנפש וחווית הכאן והעכשיו לצד חקירה של תהליכים לא מודעים בעולמו של המטופל בהתאם לצורך.

© כל הזכויות שמורות לטל שני-שרמן

  • Facebook