טיפול

באופן כללי, ישנם הרבה מקומות, מצבים ודרכים אשר יכולים לקדם, בין אם באופן עצמאי או על ידי היעזרות באנשי מקצוע מתחומי עיסוק מורשים (רפואיים ופארה-רפואיים) או חופשיים (ספורט ואומנות). ​הטיפול המורשה נעשה על ידי בעלי מקצוע הנמצאים בפיקוח משרדי הבריאות והרווחה ולצידו, התחום החינוכי, המכיל בתוכו הזדמנויות ללמידה ולצמיחה. 

ישנם מספר מקצועות הרלבנטיים לטיפול גוף נפש - רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באמצעות כלים כדרמה ותנועה, קלינאי/ת תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ועבודה סוציאלית. לכל פסיכולוג/ית נקודת מבט ייחודית הנסמכת על הכשרתו התיאורטית, תחום מומחיותו (קלינית, שיקומית, רפואית, התפתחותית, חינוכית) וניסיונו האישי.

אני רואה את הטיפול הפסיכולוגי כאמצעי לקידום היכולת לחיים מספקים ומשמעותיים, ולעזור בשיפור ההתמודדות למול מצבי קושי יומיומיים, אקוטיים וכרוניים כמחלה, אובדן ומשבר. הטיפול בילד/ה, בנער/ה ובמבוגר/ת נעשה בהתאם למציאות ולצורך הנוכחי ובאופן פרטני, דיאדי, משפחתי או קבוצתי.

בעיניי, לכולנו הזכות להיות ולהרגיש טוב יותר למול קושי או מגבלה גופנית ונפשית. כל אדם ניחן בשאיפות, כוחות ורצונות ויכול/ה להתמודד בצורה טובה יותר למול הקשיים והמגבלות הטבועים במציאות הפנימית והחיצונית. הטיפול נעשה מתוך התבוננות על האדם באופן שלם, הלוקח בחשבון את כלל הגורמים הבונים ומשפיעים עליו/ה.

​​

אני מאמין שכדי להתקדם ולחיות חיים מלאים, היעזרות באדם נוסף מביאה איתה שינוי גדול. הסתכלות על האתגרים והקושי באופן מציאותי, התמקדות בנקודות החוזק ושיתופי פעולה רב מקצועיים תומכי גוף, נפש ותפקוד היא בעיניי דרך שמאפשרת קיום נכון יותר.