טיפול

מטרת הטיפול היא לקדם את יכולת האדם לחיים מספקים ומשמעותיים, וזאת לצד שיפור ההתמודדות למול מצבי קושי יומיומיים, אקוטיים וכרוניים כמחלה, אובדן ומשבר.

 

הטיפול בילד, בנער ובמבוגר נעשה בהתאם למציאות ולצורך הנוכחי ובאופן פרטני, דיאדי, משפחתי או קבוצתי. אני מסתכל על האדם באופן שלם, הלוקח בחשבון את כלל הרכיבים הבונים אותו, את גופו ואת נפשו. בעיניי כל אדם ניחן בשאיפות, כוחות ורצונות ויכול להתמודד בצורה טובה יותר למול הקשיים והחולשות הטבועים במציאות הפנימית והחיצונית. 

 

כמטפל, אני חושב ומרגיש מתוך עמדה דינמית, התפתחותית ומערכתית, אשר לוקחת בחשבון את המטופל באותו רגע, את השלב ההתפתחותי, הפרופיל הגופני והרגשי והקשר (DIR). אני מתבונן מתוך גישות טיפוליות הלוקחות בחשבון את יחסי הגומלין שבין גוף לנפש כהיפנוזה, ואת הקשר ההדדי שבין מחשבה, התנהגות ורגש לאופן בו גופנו פועל.

 

אני מאמין שהיכולת להוביל לשינוי נובעת מתוך יצירת מרחב משותף בטוח המאפשר מקום להשתהות ומשחק. לתחושתי, חקירה של תהליכים לא מודעים בעולמו של המטופל והגדלת יכולות התובנה, החוויה וההתמודדות מאפשרת לכל אחד להכיר את היכולות והקשיים שלו להגדיל בכך את מרחב הבחירה והפעולה. 

 

אני עובד מתוך הכשרה וניסיון כפסיכולוג במרחב השיקומי והחינוכי ומתייחס למעטפת הנדרשת לתמיכה בתפקודו של האדם בהינתן מוקדי כוח וקושי שונים, תוך חשיבה ושיתופי פעולה רב מקצועיים תומכי גוף, נפש ותפקוד (רפואה, תומכי רפואה) ומערכת.

© כל הזכויות שמורות לטל שני-שרמן

  • Facebook