טיפול

לכולנו הזכות להיות ולהרגיש טוב יותר למול קושי או מגבלה גופנית ונפשית וישנן הרבה מקומות, מצבים ודרכים אשר יובילו אותנו לשם, בין אם באופן עצמאי או על ידי היעזרות באנשי מקצוע מתחומי עיסוק חופשיים (ספורט ואומנות) או מורשים (רפואיים ופארה-רפואיים).  הטיפול המורשה נעשה על ידי בעלי מקצוע הנמצאים בפיקוח משרדי הבריאות, החינוך והרווחה. ישנם מספר תחומי התמחות מקצועית (פסיכולוג/ית, מטפל/ת באמצעים השלכתיים, קלינאי/ת תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, עבודה סוציאלית, גננת, מורה ויועצת) ולכל פסיכולוג/ית נקודת מבט ייחודית הנסמכת על הכשרתו התיאורטית והמקצועית (קלינית, שיקומית, רפואית, התפתחותית, חינוכית).

בעיניי, מטרת הטיפול היא לקדם את היכולת לחיים מספקים ומשמעותיים, ולעזור בשיפור ההתמודדות למול מצבי קושי יומיומיים, אקוטיים וכרוניים כמחלה, אובדן ומשבר. הטיפול בילד, בנער ובמבוגר נעשה בהתאם למציאות ולצורך הנוכחי ובאופן פרטני, דיאדי, משפחתי או קבוצתי. כל אדם ניחן בשאיפות, כוחות ורצונות ויכול/ה להתמודד בצורה טובה יותר למול הקשיים והמגבלות הטבועים במציאות הפנימית והחיצונית. הטיפול נעשה מתוך התבוננות על האדם באופן שלם, הלוקח בחשבון את כלל הגורמים הבונים ומשפיעים עליו/ה.

 

אני מאמין שהיכולת להוביל לשינוי נובעת מתוך יצירת מרחב משותף בטוח המאפשר מקום להשתהות, לחקירה סקרנית ולמשחק. בעיניי, חקירה של תהליכים לא מודעים בעולמו/ה של המטופל/ת והגדלת יכולות התובנה, החוויה וההתמודדות מאפשרת לכל אחד/ת להכיר את היכולות והקשיים שלו/ה להגדיל בכך את מרחב הבחירה והפעולה. 

 

כמטפל, אני חושב, פועל ומרגיש מתוך עמדה דינמית, התפתחותית שיקומית ומערכתית, אשר לוקחת בחשבון את המטופל באותו רגע, את השלב ההתפתחותי, הפרופיל הגופני והרגשי והקשר (DIR). אני מאמין ביחסי הגומלין שבין גוף לנפש, ואת הקשר ההדדי שבין מחשבה, התנהגות ורגש ועובד מתוך גישות כהיפנוזה ו-SE. אני עובד מתוך הכשרה וניסיון כפסיכולוג במרחב השיקומי והחינוכי ומתייחס למעטפת הנדרשת לתמיכה בתפקודו של האדם בהינתן מוקדי כוח וקושי שונים, תוך חשיבה ושיתופי פעולה רב מקצועיים תומכי גוף, נפש ותפקוד (רפואה, תומכי רפואה) ומערכת.